haberler

Milteksis Teknoloji’den haberler!

Milteksis Teknoloji’de ve ekosistemimizde neler oluyor? Son haberleri artık buradan takip edebilirsiniz.

Centrum R&T LTE çözümleri, Milteksis Teknoloji ayrıcalığı ile Türkiye'de

Milteksis Teknoloji, Centrum Research & Technology işbirliği ile geliştirdiği yeni özel uygulamaları müşterilerine sunuyor.

Centrum RT, mobil iletişim teknolojilerini kullanarak arama / kurtama ve afet yönetimi ihtiyaçları düşünülerek geliştirilmiş çözümleri Lifeseeker ve Özel LTE Şebeke Uygulamaları ile olası doğal afet ve beklenmedik kaza durumlarında, her türlü coğrafi alan ve hava durumunda insan hayatının kurtarılması için gerekli operasyonel desteği sağlayan öncü bir küresel teknoloji geliştiricisidir. Özellikle cankurtarma faaliyetlerinde dakikaların önemli olduğu operasyonlarda Centrum RT ve Milteksis Teknoloji olarak geliştirdiğimiz özel çözümlerimiz operasyon etkinliğinin devasa bir şekilde artırılmasına olanak sağlıyorlar.

AFAD Depreme Hazırlık Tatbikatı - 2022 tamamlandı.

AFAD tarafından düzenlenen  “Depreme Hazırlık Tatbikatı 2022 – İstanbul başarıyla tamamlandı. AFAD koordinasyonunda EGM, Sahil Güvenlik, Jandarma, yerel yönetimler, arama-kurtarma dernekleri ve destekleyen kuruluşların katılımıyla düzenlenen tatbikatta, olası bir deprem durumunda gerçekleştirilecek çalışmalar ve ilgili kuruluşların koordinasyonları değerlendirildi. EGM, Sahil Güvenlik, Jandarma‘nın hava güçleriyle aktif olarak yer aldıkları tatbikatta Milteksis Teknoloji olarak bizler de EGM Havacılık Dairesi hava araçlarından ve diğer kaynaklardan alınan canlı görüntülerin AYDES kapsamında AFAD için daha öncesinde sağladığımız Anlık Görüntü Aktarımı ve Veri İşleme Sistemi üzerinden hem genel merkezde hem operasyon merkezinde hem de ilgili tüm taraflarca takip edilmesi sürecinde desteğimizi sağladık.

ASGİİK Faz-2 Projesini başarı ile tamamladık.

Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yürütülen ve ana yüklenici olarak yer aldığımız  “Afet Sonrası Görüntü İşleme İstasyonu Kurulması (Faz-2) Projesi”  ni başarılı bir şekilde tamamlayarak ilgili kuruluşların hizmetine sunduk. Emniyet Genel Müdürlüğü ve AFAD işbirliği ile EGM hava araçlarından alınan anlık görüntülerin EGM Havacılık Dairesi  Komuta Merkezi’nde izlenmesi ve arşivlenmesi ile afet durumunda ilgili görüntülerin AFAD ile anlık olarak paylaşılarak afet AYDES projesi kapsamında AFAD tarafından yine tarafımızca sağlanmış olan IP tabanlı Görüntü İşleme ve İzleme Sitemi üzerinde ilgili tüm kişiler tarafından izlenmesi ve değerlendirilmesine olanak sağlıyor. Projemizin daha önce gerçekleştirdiğimiz ilk fazında hayata geçirdiğimiz uygulama, ikinci faz ile birlikte daha geniş bir kapsama alanı ve operasyon desteği sağlamış oluyor. Hedefimiz ülkemizin her bir karış toprağının afetlere hazır hale gelmesi için bu sistemi yaygınlaştırmaktır. 

HMG

Çok Uluslu Müşterek Harp Merkezi Komutanlığı, kurum içi IPTV yayında...

Çok Uluslu Müşterek Harp Merkezi Komutanlığı

Genelkurmay Başkanlığı Çok Uluslu Müşterek Harp Merkezi Komutanlığı (ÇMHM) bünyesinde gerçekleştirilen proje ile modernize edilen KDTV kurumsal kapalı devre televizyon yayınlarının kurum içinde dağıtımı için IPTV uygulaması gerçekleştirildi.

ÇMHM bünyesinde koordine edilen uluslararası askeri tatbikatlar kapsamında gerçekleştirilen kurum içi yayıncılık faaliyetleri KDTV stüdyolarında yürütülüyor. Gerçekleştirilen yayınlar canlı olarak IPTV teknolojisi aracılığı ile kurum içinde farklı noktalara iletilerek canlı olarak izlenebiliyor.

Proje kapsamında Milteksis Teknoloji, iş ortağı Haivision tarafından geliştirilmiş ürünleri kullanarak geniş kapsamlı yayıncılık ve içerik yönetimi özelliklerine sahip IPTV tabanlı yayın sistemi sağladı. Bu sistem aracılığı ile farklı noktalara farklı canlı yayınlar ya da daha önceden kayıt altına alınmış yayın içerikleri, belirlenmiş dağıtım planlaması ve yayın akışına uygun olarak izleyicilere ulaştırılacak. Proje kapsamında sağlanan akıllı ve merkezden yönetim özelliklerine sahip STB cihazları bağlı televizyonlar üzerinden yayınları gösterecek. Ayrıca kullanıcılar yetkileri çerçevesinde bu yayınları intranet üzerinden sağlanan yayın portalı üzerinden bilgisayar ve mobil cihazları kullanarak izleyebilecek. Canlı ve kayıtlı görsel içeriğin üretimi KDTV tarafından yayın stüdyosunda kurulmuş bulunan ekipmanlar ve yayın personeli tarafından gerçekleştirilecek.

Uluslararası askeri tatbikatların icrasında önemli bir rol üstlenen yayın simülasyonları, hayata geçirilen IPTV teknolojisi ile yenilikçi bir yapıda uygulama olanağına kavuşmuş oldu.

Proje kapsamında ayrıntılı bilgi almak için Milteksis Teknoloji ile iletişime geçebilirsiniz.

(28/12/2020)

KDTV
CMHM Reji

AFAD kurtarma çalışmalarında Milteksis desteği

Geçtiğimiz  ay Ege Denizi’nde meydana gelen ve İzmir’de binaların yıkılmasına sebep olan deprem felaketi yüreklerimizi dağladı.  

Depremin hemen ardından bölgede çalışmalarına başlayan AFAD, şirketimiz tarafından kurulumu gerçekleştirilmiş  “Afet Sonrası Anlık Görüntü Aktarımı” projesi kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi hava araçları aracılığı ile sahadan alınan canlı görüntüler Ankara EGM ve AFAD merkezlerine canlı olarak aktarılmış ve sahada gerçekleştirilen çalışmaların koordinasyonunda ilgili tüm. kuruluşlara kolaylıklar sağlamıştır.

2. faz çalışmaları halen devam eden projemiz ile özellikle deprem başta olmak üzere her türlü afet ve acil durumda müdahale operasyonlarının koordinasyonu için kullanılan karar destek sisteminin kapsamı gün geçtikçe başta riskli bölgeler olmak üzere tüm  ülkeye yaygınlaştırılmaktadır.

Proje hakkında AFAD tarafından hazırlanmış bilgilendirmeye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

(18/11/2020)

LightFlow Haivision Ailesine Katılıyor...

Haivision LightFlow Haberler

Secure Reliable Transport (SRT) teknolojisi ile IP üzerinden görüntü iletimi teknolojisinde yeni bir sayfa açan Haivision, şimdi de görüntü işlemede Yapay Zeka, Makine Öğrenimi ve Bulut Teknolojileri konusunda yenilikçi teknolojiler geliştiren LightFlow Technologies ile güçlerini birleştiriyor. Artık Haivision ailesinin bir üyesi olan LightFlow çözümleri görüntünün iyileştirilmesi konusunda yeni ufuklar açıyor. İş ortağımız Haivision alanındaki liderliğini daha da geliştirecek gibi görünüyor. Kendilerini kutluyor ve ailemizin yeni üyesi LightFlow Technologies’e hoş geldin diyoruz.

Haivision ve LightFlow çözümlerimiz için bizlerle iletişime geçebilir, bir kahvemizi içmek için ofisimizde bizi ziyaret edebilirsiniz.

(31.10.2019)

#haivision #lightflow #milteksisteknoloji #twitter #linkedin

nasıl yardımcı olabiliriz?

Milteksis Teknoloji’ye ulaşmak için iletişim bilgilerimize bakabilirsiniz.

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında sitemizi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz toplanmakta ve işlenmektedir. Konu ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.