haberler

Milteksis Teknoloji’den haberler!

Milteksis Teknoloji’de ve ekosistemimizde neler oluyor? Son haberleri artık buradan takip edebilirsiniz.

Çok Uluslu Müşterek Harp Merkezi Komutanlığı, kurum içi IPTV yayında...

Çok Uluslu Müşterek Harp Merkezi Komutanlığı

Genelkurmay Başkanlığı Çok Uluslu Müşterek Harp Merkezi Komutanlığı (ÇMHM) bünyesinde gerçekleştirilen proje ile modernize edilen KDTV kurumsal kapalı devre televizyon yayınlarının kurum içinde dağıtımı için IPTV uygulaması gerçekleştirildi.

ÇMHM bünyesinde koordine edilen uluslararası askeri tatbikatlar kapsamında gerçekleştirilen kurum içi yayıncılık faaliyetleri KDTV stüdyolarında yürütülüyor. Gerçekleştirilen yayınlar canlı olarak IPTV teknolojisi aracılığı ile kurum içinde farklı noktalara iletilerek canlı olarak izlenebiliyor.

Proje kapsamında Milteksis Teknoloji, iş ortağı Haivision tarafından geliştirilmiş ürünleri kullanarak geniş kapsamlı yayıncılık ve içerik yönetimi özelliklerine sahip IPTV tabanlı yayın sistemi sağladı. Bu sistem aracılığı ile farklı noktalara farklı canlı yayınlar ya da daha önceden kayıt altına alınmış yayın içerikleri, belirlenmiş dağıtım planlaması ve yayın akışına uygun olarak izleyicilere ulaştırılacak. Proje kapsamında sağlanan akıllı ve merkezden yönetim özelliklerine sahip STB cihazları bağlı televizyonlar üzerinden yayınları gösterecek. Ayrıca kullanıcılar yetkileri çerçevesinde bu yayınları intranet üzerinden sağlanan yayın portalı üzerinden bilgisayar ve mobil cihazları kullanarak izleyebilecek. Canlı ve kayıtlı görsel içeriğin üretimi KDTV tarafından yayın stüdyosunda kurulmuş bulunan ekipmanlar ve yayın personeli tarafından gerçekleştirilecek.

Uluslararası askeri tatbikatların icrasında önemli bir rol üstlenen yayın simülasyonları, hayata geçirilen IPTV teknolojisi ile yenilikçi bir yapıda uygulama olanağına kavuşmuş oldu.

Proje kapsamında ayrıntılı bilgi almak için Milteksis Teknoloji ile iletişime geçebilirsiniz.

(28/12/2020)

KDTV
CMHM Reji

AFAD kurtarma çalışmalarında Milteksis desteği

Geçtiğimiz  ay Ege Denizi’nde meydana gelen ve İzmir’de binaların yıkılmasına sebep olan deprem felaketi yüreklerimizi dağladı.  

Depremin hemen ardından bölgede çalışmalarına başlayan AFAD, şirketimiz tarafından kurulumu gerçekleştirilmiş  “Afet Sonrası Anlık Görüntü Aktarımı” projesi kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi hava araçları aracılığı ile sahadan alınan canlı görüntüler Ankara EGM ve AFAD merkezlerine canlı olarak aktarılmış ve sahada gerçekleştirilen çalışmaların koordinasyonunda ilgili tüm. kuruluşlara kolaylıklar sağlamıştır.

2. faz çalışmaları halen devam eden projemiz ile özellikle deprem başta olmak üzere her türlü afet ve acil durumda müdahale operasyonlarının koordinasyonu için kullanılan karar destek sisteminin kapsamı gün geçtikçe başta riskli bölgeler olmak üzere tüm  ülkeye yaygınlaştırılmaktadır.

Proje hakkında AFAD tarafından hazırlanmış bilgilendirmeye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

(18/11/2020)

LightFlow Haivision Ailesine Katılıyor...

Haivision LightFlow Haberler

Secure Reliable Transport (SRT) teknolojisi ile IP üzerinden görüntü iletimi teknolojisinde yeni bir sayfa açan Haivision, şimdi de görüntü işlemede Yapay Zeka, Makine Öğrenimi ve Bulut Teknolojileri konusunda yenilikçi teknolojiler geliştiren LightFlow Technologies ile güçlerini birleştiriyor. Artık Haivision ailesinin bir üyesi olan LightFlow çözümleri görüntünün iyileştirilmesi konusunda yeni ufuklar açıyor. İş ortağımız Haivision alanındaki liderliğini daha da geliştirecek gibi görünüyor. Kendilerini kutluyor ve ailemizin yeni üyesi LightFlow Technologies’e hoş geldin diyoruz.

Haivision ve LightFlow çözümlerimiz için bizlerle iletişime geçebilir, bir kahvemizi içmek için ofisimizde bizi ziyaret edebilirsiniz.

(31.10.2019)

#haivision #lightflow #milteksisteknoloji #twitter #linkedin

nasıl yardımcı olabiliriz?

Milteksis Teknoloji’ye ulaşmak için iletişim bilgilerimize bakabilirsiniz.

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında sitemizi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz toplanmakta ve işlenmektedir. Konu ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.