çözümlerimiz

teknolojilerimiz ve uygulamalarımız

Alanında öncü teknoloji geliştiricileri il işbirliği yaparak ve yerel birikimimizle sağladığımız katma değeri kullanarak sizler için geliştirdiğimiz özel çözümlerimiz bir çok farklı teknolojinin harmanlanmasıyla oluşturuluyor. Burada sizler için sağladığımız farklı çözüm başlıkları için kullanılan teknoloji ve uygulamaları ve bunların hayata geçirilmesini sağlayan teknoloji kuruluşlarını tanıtmak istiyoruz.

Yerel ve geniş alan ağlar üzerinden görüntü aktarımı alanında askeri ve sivil uygulamalar için farklı özellik ve teknolojileri destekleyen çözümlerimizi  size özel uygulamalara dönüştürüyoruz.  Bu çözümlerimizde her biri kendi alanının lideri çözüm ortaklarımız ile çalışıyoruz.

Görüntü İletimi

Haivision noktadan noktaya IP teknolojilerini kullanarak konvansiyonel ve IP tabanlı görüntü aktarımını yerel ve geniş alan ağları üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştiren çözümler sunan bir iş ortağımız. Askeri ve sivil uygulamalar için geliştirilmiş kodlayıcı ve kod çözücüler ile medya sunucu sistemleri kullanarak IP iletişimin mümkün olduğu her türlü ortamda kablolu ya da kablosuz bir şekilde her türlü sabit ya da hareketli nokta ve araçtan SD ve HD kalitesinde canlı görüntü aktarımı ve görüntü yayınlama işlemleri konusunda uzman. Ayrıca VOD çözümleri ile kurumsal yayıncılık alanında uygulamalar için altyapı çözümleri sağlıyor.

Haivision çözümleri konusunda ürünler sayfamızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Haivision Çözümlerimiz
Teleste

Teleste, IPTV uygulamaları kullanılarak görüntü aktarımı ve yayıncılık alanında çözümler sunan bir iş ortağımız. Değişik bir çok uygulama için geliştirilmiş kurumsal ve telekom operatörü seviyesinde ürünler ve çözümler sunuyor. Yayıncılık çözümleri ile bir çok noktaya özelleştirilmiş görsel yayıncılık için gerekli altyapıların kurulması, kurumsal ya da kampüs uygulamaları, telekom operasyonu uygulamaları, VOD/OTT çözümleri ve kablolu ve kablosuz görüntü iletişim çözümleri ile görüntü iletimi ve yayıncılık alanında uzman.

Teleste çözümleri konusunda ürünler sayfamızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

teleste cozumleri

Kablosuz görüntü aktarımı alanında askeri ve sivil uygulamalar için farklı özellik ve teknolojileri destekleyen çözümler sunuyoruz.  Bu çözümlerimizde her biri kendi alanının lideri çözüm ortaklarımız ile çalışıyoruz.

BMS

BMS Inc. noktadan noktaya RF teknolojilerini kullanarak konvansiyonel görüntü ve veri aktarımını kablosuz olarak gerçekleştiren çözümler sunan bir iş ortağımız. Özellikle hareketli insanlı ve insansız kara, deniz ve hava araçlarından SD ve HD kalitesinde uzun menzilli canlı görüntü aktarımı konusunda uzman.

BMS Inc. çözümleri konusunda ürünler sayfamızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

bms cozumleri

Mobil iletişimin günlük hayat içinde ana iletişim kanalı olması ve dünya nüfusunun neredeyse tamamının mobil iletişim teknolojilerinin kullanıcısı olması bir çok yeni uygulamanın da hayata geçirilmesine olanak sağlamıştır. Özellikle doğal afet ve beklenmedik kazalarda insan hayatının kurtarılması çabalarının desteklenmesi alanında farklı uygulamalar hayata geçirilmiştir. bunun yanında mobil iletişimin sağladığı esneklik ve kapasitenin etkin kullanımı da görüntü ve verinin hızlı ve etkin bir şekilde paylaşılmasına olanak sağlamıştır.

CentumLogo200x200

Zorlu şartlar altında ya da doğal afet ve beklenmedik kazalarda mobil iletişim kesintiye uğramakta, bu da iletişim ihtiyacı içerisinde olan kişi ve kuruluşlara zorluklar çıkarmaktadır. Centrum Research & Technology bu durumlar için özel teknolojiler geliştiren global bir teknoloji şirketidir. Özellikle zorlu şartlarda ve coğrafyalarda gerçekleştirilen arama kurtama faaliyetlerinde kullanmak için geliştirilmiş Lifeseeker ürünü, kişinin yanındaki cep telefonuna mobil kapsama alanında olmasa bile erişimi mümkün kılmaktadır. Böylelikle ilgili kişinin coğrafi konum bilgisi metrele boyutunda bir hassasiyetle tespit edilmekte, ayrıca ilgili kişi ile SMS ve sesli görüşme iletişimi de mümkün olmaktadır. Bu ürün kullanılarak geliştirilen uygulamalar her sene tüm dünyada binlerce insanın hayatının kurtarılmasına yardımcı olmaktadır. Yine Centrum R&T tarafından geliştirilmiş Özel LTE Şebekesi çözümü ile doğal afetlerde mobil iletişim kesilmiş olsa bile kurtarma faaliyetlerinde yer alan personelin cep telefonları üzerinden iletişimi sürdürmeleri ve internet erişimine ulaşmaları sağlanmaktadır. Bu da sahada görev sırasında hem iletişim hem de veri ve görüntü paylaşımının sürekliliğini sağlayarak kurtarma faaliyetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamaktadır.

Centrum R&T çözümleri konusunda ürünler sayfamızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ekran Resmi 2022-06-30 10.54.21
aviwest-200x200

BMS Inc. noktadan noktaya RF teknolojilerini kullanarak konvansiyonel görüntü ve veri aktarımını kablosuz olarak gerçekleştiren çözümler sunan bir iş ortağımız. Özellikle hareketli insanlı ve insansız kara, deniz ve hava araçlarından SD ve HD kalitesinde uzun menzilli canlı görüntü aktarımı konusunda uzman.

BMS Inc. çözümleri konusunda ürünler sayfamızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Haivision-Compra-Aviwest-Mochilas.jpg

İnsansız Hava Araçları, güvenlik uygulamalarının son yıllarda en önde gelen çözümü. Uzaktan yönetilebilir esnek uçuş teknolojilerinde son yıllarda yaşanan gelişmelere paralel bir şekilde her türlü görev için özelleştirilmiş değişik model araçlar, uzaktan bilgi toplama, izleme, canlı görüntü aktarımı ya da güvenlik operasyonlarına katılım gibi bir çok farklı işlevi yerine getirebiliyorlar. Askeri ve sivil uygulamalar için göreve uygun özelleştirilebilir olanakları ile İnsansız Hava Araçları, çözümlerimiz içerisinde özel bir yer edinmiş durumdalar.

ALTi

Alti, insansız hava araçları çözümleri alanında VTOL (düşey iniş kalkış) özellikli sabit kanatlı bir araç modelleri üretimi yapan öncü bir üretici. Uzun süreli görevler için geliştirilmiş bu araçlarla her türlü sivil amaçlı İHA görevi gerçekleştirilebiliyor. Alti tarafından üretilen Transition ve Reach modelleri, özelleştirilebilir yükleriyle değişik bir çok uygulama için özelleştirilebiliyor. Özellikle uzaktan görüntü aktarımı, harita çıkarma, acil durum müdahalesi için veri toplama gibi görevler hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. VTOL teknoloji ile uçuş için bir alan ihtiyacı ortadan kaldırılmış oluyor. Gelişmiş motor özellikleri ile uzun saatler boyunca havada kalabilen Alti İHA’lar uzun mesafeli ve yüklü görevler için de oldukça uygun çözümler sunuyorlar.

Alti çözümleri konusunda ürünler sayfamızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

alti cozumleri

Kurumsal ağınız ya da kampüsünüzde canlı yayın, bilgilendirme ya da eğlence amaçlı görsel yayıncılık, IPTV, VOD ya da webTV türü kurumsal uygulamalar için farklı iş modeli ve kapsamda yayıncılık çözümleri, kurumsal ihtiyaçlar için görüntü işleme, saklama ve arşiv çözümleri ve buna ilişkin anahtar teslimi uygulama ve hizmetler sunuyoruz. Kendi AR-GE ekibimizin çalışmaları ve her biri kendi alanında lider çözüm ortaklarımız ile sizin için çalışıyoruz.

metus

Metus görüntü işleme, içerik yönetimi ve arşiv uygulamaları alanında gelişmiş IT ekipmanları ve yenilikçi uygulamalar kullanarak görsel içerik yönetimi çözümleri sunan bir iş ortağımız. Gerek kurumsal ihtiyaçlar için gerekse büyük çaplı entegrasyon çözümlerinde kullanılan uygulamaları ile kuruluşunuzun her türlü görsel içerik yönetimi ve arşiv ihtiyacına uygun çözümler gerçekleştirilebiliyor.

Metus çözümleri konusunda ürünler sayfamızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

metusmil
Görüntü Arşivi

Supermicro, IT tabanlı sunucu ve saklama alanı konusunda görüntü işleme konusunda müşterileri için özelleştirilebilen bilgi teknolojileri çözümleri sunan bir iş ortağımız. Kurumsal görüntü işleme ve sunumu sunucuları ile saklama ve arşiv sistemleri kuruluşunuzun her türlü görüntü işleme sunum ve arşivleme ihtiyacına uygun uygulamalar gerçekleştirilebiliyor.

Supermicro çözümleri konusunda ürünler sayfamızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

supermicro cozumleri
güvenlik ve savunma

Milteksis Teknoloji olarak güvenlik ve savunma alanında sunduğumuz çözümlerimiz ve gerçekleştirdiğimiz uygulamalar ile hem günlük hayatımızı güvenli bir şekilde yaşamaya devam etmek hem de değer verdiklerimizin korunmasını sağlamak adına önemli çalışmalara imza atıyoruz. Uzmanlık alanımız olan görüntü iletimi ve veri güvenliği alanlarındaki çalışmalarımız hem kişisel hem de toplumsal güvenliğimizi ve refahımızı koruma altına alıyor.

daha fazla oku
medya yönetimi ve arşiv

Milteksis Teknoloji olarak çeşitli şekillerde elde edilmiş görüntülerin dünyanın dört bir yanına ulaştırılabilmesine olanak sağlayan iletim altyapılarının kurulması, görüntünün çeşitli ihtiyaçlara uygun olarak işlenmesi, sunumu ve saklanıp arşivlenmesi aşamalarından oluşan medya yönetimi sistemlerinin sağlanması ve değişik iş modellerine uygun olarak özgün yapıların hayata geçirilmesi için çalışıyoruz. Görüntünün baştacı edildiği günümüzde görsel medyanın en hızlı şekilde paylaşımı ve en etkin şekilde kullanımı için gerçekleştirdiğimiz uygulamalar ile bugünü paylaşma ve yarına bir iz bırakma çabanızda sizlerle beraber çözümler geliştirmek için yanınızdayız.

daha fazla oku
nasıl yardımcı olabiliriz?

Milteksis Teknoloji’ye ulaşmak için iletişim bilgilerimize bakabilirsiniz.

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında sitemizi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz toplanmakta ve işlenmektedir. Konu ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.